Про нас :

Шановні друзі, от і настав час привідкрити завісу проекту над яким ініціативна команда музикантів, медійників і просто талановитих молодих людей працює з серпня 2017 року. У квітні 2018 року ми офіційно відкрили вуличне радіо нашого величного міста під назвою «Вільне РАДІО» Жовкви. Хочемо подякувати всім, хто допомагав і продовжує допомагати втілювати цей проект.

«Вільне РАДІО» – це цілодобове онлайн – радіо та система гучномовців, розміщених у центральній частині міста. Проект створений для забарвлення Жовкви у особливу атмосферу та доступу жителів до важливої та актуальної інформації. Кожен слухач буде поінформований про важливі події міста, починаючи від оголошеннь про мистецькі чи наукові заходи і закінчуючи повідомленнями про планові відключення електроенергії, води чи знайдені речі. Трансляції соціальних та комерційних роликів, можливість живого спілкування, ретрансляція культурно — масових заходів, ефіри тематичних та авторських програм, важливі коментарі, цікаві інтерв’ю, популярна тематична музика — це все простір жовківського вуличного радіо. Команда «Вільного радіо» розуміє, що наше бачення наповнення та розкладу роботи трансляцій є суб’єктивним, тому пропонуємо жителям нашого міста допомогти проекту — стати його фокус — групою. Саме Ви скажете яким має бути ефір!

«Вільне радіо» транслюється в мережі інтернет за посиланням https://eu3.radioboss.fm:2199/start/vilneradio/ чи на офіційному сайті https://www.vilneradio.com.ua. Не судіть, а допоможіть нам гідно розвивати проект та бути максимально корисними власне Вам. Просимо свої роздуми та пропозиції залишати за адресою vilneradio@ukr.net чи на нашій сторінці у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/vilneradio. Намагатимося відповісти на кожне ваше запитання чи коментар.
Для детального розуміння, що таке «Вільне РАДІО» ми публікуємо запитання, які нам часто задають та відповіді на них.

Чому у Жовкві ? У яких містах вже працюють такі проекти ?

Команда «Вільного РАДІО» виросла та проживає у Жовкві, тому проект реалізується тут. Ідентичних проектів в Україні немає. Принципова різниця між нами і проектами в інших містах полягає у розміщенні гучномовців. У нас — у центральній частині міста, з так званою «повільною інформацією» (коли слухач може довго концентруватись на цікавому ефірі). У інших містах, на зупинках громадського транспорту з тотальним засиллям довгих комерційних рекламних блоків у ефірі («швидка інформація», коли слухач концентрується на ефірі до 1 — 3 хв.). У більшості інших проектів немає можливісті проводити прямі ефіри чи ретрансляцію соціально — культурних заходів «в живу».

Як виглядатиме одна ефірна година в розрізі видів контенту ?

Наше бачення типових 60-ти хвилин ефіру: сумарна тривалість блоків комерційної реклами до 10 хв., повідомлень у соціальних блоках до 15 хв., музичного наповнення чи інформаційних програм від 35 хв.

Яким чином я буду знати, що Ви дотримуєтеся обіцяного ефірного розподілу і загальна тривалість комерційної реклами становить до 10 хв. в годину ?

«Вільне радіо» щомісяця буде оприлюднювати на своїй сторінці www.facebook.com/vilneradio звіт щодо загального часу трансляції кожного виду контенту.

Яка музика буде звучати в ефірі «Вільного радіо» ?

В першу чергу та, яка буде подобатися Вам! В ефірі буде звучати тематична легка україномовна та іноземна музика за виключенням російськомовної. Тематична музика це перелік композицій, який програється у певний день та час доби. Тобто буде створено плейлисти з поділом на ранні, обідні, вечірні та нічні ефіри. Одночасно буде поділ на наступні типи днів: будній день, вихідний день, різдвяний або новорічний день, сонячний день, державне свято, день жалоби і т.д. Тому запрошуємо, приєднуйтесь до нашої фокус – групи, слухайте «Вільне РАДІО» і впливайте на музичне наповнення!

В які години буде працювати «Вільне радіо» ? Чи різнитиметься розклад роботи у будні та вихідні дні ?

«Вільне РАДІО» у мережі інтернет працює цілодобово. Авторські програми та важливі інтерв’ю завжди можна буде прослухати чи переглянути у записі на наших каналах у soundcloud (https://soundcloud.com/user-702721711) чи YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCqvS4uddfEBfPCbDzDHRigQ) . Озвучення міста у будні дні, відбувається з 8.30 до 12.00 та з 15.30 до 20.00 години. У неділю та святкові дні з 13.00 до 19.00 години. Протягом дня гучність трансляції плавно змінюється. Тихішим ефір стає вранці та у вечері. На основі ваших побажань дні та години трансляції «Вільного радіо» вже затверджено Виконкомом Жовківської міської ради.

На якій гучності працює система гучномовців ?

Гучність гучномовців та покриття звуком регулюється індивідуально для кожного гучномовця. Тобто гучність може різнитись згідно потреб та побажання слухачів. Гучність не перевищує встановлену норму звукового тиску у громадських місцях — 50 дБ (гучність стуку друкарської машинки у кімнаті).

Якщо гучномовець заважає мені спати, а я працюю у нічну зміну ?

Підбір місць монтажу та напрямків звучання гучномовців передбачено так щоб максимально уникнути дискомфорту проживаючих поряд людей. Якщо звук гучномовця Вам заважає, просимо зателефонувати в редакцію чи написати нам повідомлення. Ми перелаштуємо гучність, змінимо напрям чи здемонтуємо гучномовець повністю. Наше першочергове завдання зробити вуличне радіо комфортним та зручним для кожного жителя міста.

На яких вулицях міста буде розміщено гучномовці «Вільного радіо» ?

Гучномовці вже розміщено на автостанції, вул. Є.Коновальця від автостанції до промислового ринку, біля відділу освіти, вул. Запорізькій (від вул. Є.Коновальця до маг.»Дельфін»), вул. Б.Хмельницького (від автостанції до вул. Львівської), вул. Львівській (біля маг.»Рукавичка» та «Колібріс»), вул. Львівській (зупинка маршрутного транспорту біля маг. «Будівельні матеріали»).

Яке обладнання використовувє «Вільне радіо» для вуличної трансляції ?

«Вільне радіо» використовує обладнання ТзОВ НВК «Електроприлад» (ТМ «Vellez», http://www.vellez.ua/uk.html ) — українського лідера з виробництва та монтажу трансляційних систем для озвучення промислових та громадських об’єктів. Компанія на ринку більше 20 років. Все обладнання сертифіковане та виготовляється виключно в Україні. Географія озвучених компанією об’єктів починається від великих лікарень, пожежних станцій і закінчується територіями аеропортів та торгових центрів.

Інформація від яких організацій та служб буде озвучуватись в соціальних блоках на «Вільному радіо» ?

У соціальних блоках буде транслюватись інформація від громадян, органів самоврядування, громадських організацій, благодійних фондів, МНС, СБУ, ДПІ, РЕМ, УЕГГ, комунальних підприємст та інших організацій, повідомлення яких не містить комерційної складової та становить особливу цінність для громади.

Яким чином я можу подати інформацію у соціальний блок про події у місті чи важливе особисте повідомлення яке не містить комерційної складової ?

Крок перший. Напишіть нам текст повідомлення на електронну пошту vilneradio@ukr.net чи через кнопку «написати нам» на нашій офіційній сторінці  vilneradio.com.ua. Крок другий. Зателефонуйте за номером редакції «Вільного РАДІО» (068) 9551166 та підтвердіть свою особу. Протягом доби Ваше повідомлення буде озвучене диктором та додано в ротацію режисером.

Хто є власником «Вільного Радіо» ?

Торгова марка «Вільне РАДІО» належить приватному підприємству «Гарант». ПП «Гарант» засноване у 2000 році. Підприємство здійснює діяльність у сферах радіомовлення, інформаційних агентств, спеціалізованого дизайну та рекламних послуг.

За які кошти буде фінансуватись «Вільне радіо» ?

«Вільне радіо» буде фінансувати свою діяльність за кошти залучені від розміщення комерційної реклами.

На підставі яких рішень та дозволів впроваджується проект «Вільне радіо» ?

Проект «Вільного радіо» впроваджується на підставі рішення Виконкому Жовківської міської ради від 12.10.2017 року, розробленого ПП «Галенерго» та затвердженого ПАТ «Львівобленерго» проекту розміщення системи вуличного радіо в центральній частині м. Жовква на опорах Жовківських районних електричних мереж та КП МВУЖКГ. На підставі угоди з Об’єднанням підприємств «Українська ліга музичних прав», на публічну трансляцію музичних творів та фонограм. На підставі підтвердженої заявки на торгову марку «Вільне радіо королівського міста» ДП Інститут інтелектуальної власності «Укрпатент».

Чому розпочинаєте трансляції у квітні 2018 року ?

Ми дуже старались зробити всім Вам подарунок до Нового Року та Різдва Христового – створити особливо теплу та святкову атмосферу у рідному місті. Нажаль дозвільна і проектна документація вимагала більше часу ніж ми планували. Цей етап вже позаду. Попереду монтаж та плавне налагодження системи. Це найскладніший та найвідповідальніший етап. Виконувати його в зимові погодні умови та морози безвідповідально. Виникла альтернативна дата – 8 березня. Але враховуючи те, що Великдень у 2018 році на початку квітня зупинились на Великодніх святах.

Чи буде транслюватись «Вільне радіо» з квітня на FM — частотах ?

Ні. І власне це дає нам можливість максимально зконцентруватись виключно на слухацьких симпатіях жовківчан.

Хто є в команді «Вільного радіо» і як до Вас приєднатись ?

На даному етапі команда формується. Більша частина людей приділяє час проекту за межами основного місця праці. Ми раді вітати нових членів колективу, молодих журналістів, радійників чи просто творчих талановитих людей. З категорії не сором’язливих можемо представити:

Музкритик – Матвій Думич

Автор, ведучий — Андрій Думич

Автор, ведучий, сценарист — Віктор Заславський

Ведучий, диктор — Михайло Павлик

Ведучий, редактор — Назар Мотика

Звукорежисер — Дмитро Баженов

Звукорежисер — Степан Батючок

Ведуча, диктор — Євгенія Таранюк

Ласкаво просимо до ефіру «Вільного радіо» !!!

https://eu3.radioboss.fm:2199/start/vilneradio

або   https://www.vilneradio.com.ua